Üyemiz olun Makaleleriniz Yayınlansın

Sizde Üyemiz olun Makalelerinizi Yayınlayalım Ücretsiz Backlink Kazanın. 

Googleda Sıralamanızı Makale SEO su ile yükseltin

Makaleler

Ankara Evden Eve Nakliyat

Kullanıcı Oyu:  / 0
En KötüEn İyi 

EVDEN EVE NAKLİYE

Hayatınız boyunca kaç kez bir nakliye firmasına ihtiyaç duydunuz? Kimileri çok kez, kimileri de belki bir kez ihtiyaç duydum diyebilir. Sonuç olarak herkes hayatında en az bir kez taşınmıştır. Taşınma ile ilgili anılarınız çok eski zamanlara aitse, anlatacağınız çok trajikomik ya da stresli hikâyeler olabilir çünkü eski usul nakliyeler tam bir sorun yumağıydı. Önce pazarlık, sonra hamal ayarlama, derme çatma kamyonetler, çarşaf örtülü eşyalar, iple bağlanmış kutlar, bindirme ve indirme derdi gibi alelade uğraşılar çok yorucuydu. İmece usulü herkes bir eşyanın bir kenarından tutar yardım ederdi. Yardım edecek eşi dostu olmayanlar ise daha fazla paraya kırıp daha fazla adam tutardı. Bu karelerin hepsi eski bir Türk filmini andırıyor. Hayat modernleştikçe sektörlerde kendisini geliştirdi ve insanlar her konuda daha iyi hizmet almaya başladılar. Bu sektörlerin en başında evden eve nakliye firmaları geliyor. Gözle görülür ve takdir edilir şekilde değişen nakliye firmaları artık daha profesyonel çalışıyorlar. Bunun anlamı kaliteli hizmet ve müşteri memnuniyeti.

 

 

Taşınma sırasında lazım gelen tüm işleri, tek başına evden eve nakliye firması üstlenir. Sorumluluk ve tüm işler firmaya aittir. Nakliye firması, eşyaları önce türüne göre ambalajlar. Eşyaların boyutları, ağırlıkları ve türüne göre farklı ambalajlar gerekebilir. Ambalajlanan eşyalar, taşıma ekibi ile araca yüklenir. Firma içerisinde yapılan iş bölümü işlerin daha hızlı ve güvenli olmasını sağlar. Taşıma ekibi ayrıdır. Gereken durumlarda ekip, çeşitli ekipmanlar kullanabilir. Yükleme sırasında mekanda, sokakta kısacası çevrede atıklar bırakılmaz. Son olarak eşyalar güvenli kasalara sahip nakliye araçları ile gitmesi gereken yere ulaştırılır. Eşyalar görevli ekiplerce araçtan indirilir ve yerleştirilir. Böylelikle planlı ve düzenli bir nakliye hizmeti gerçekleşmiş olur. Ayrıca eşyalar taşınma sırasında oluşabilecek kazalara karşıda garantilidir. Kayıp durumunda firma bedeli ödemekle yükümlüdür.

 

Taşınmak için artık zaman ayırmanıza, personelin başında durmanıza ve yüksek bedeller ödemenize gerek kalmadı. Bütün işler tek bir firma ile halledebilirsiniz. Nakliye firması ile en başta konuştuğunuz fiyatlar haricinde ek harcamalar ortaya çıkmaz. Mesafe, eşya sayısı ve yüküne göre firma en uygun fiyatı verecektir. Alacağınız hizmet karşısında emin olun daha fazlasını vermek isteyebilirsiniz. Eski taşınma karelerini bir düşünün ayrı ayrı farklı yerlere saçılan paralar sizi ne kadar büyük bir kayıpla karşılaştırabilirdi. Hem maddi, hem manevi olarak yıpranabilirdiniz.

 

Şehir içinde veya şehirlerarasında yapılabilen evden eve nakliyeler insanların hayatını önemli oranda kolaylaştırmaktadır. Tayin, okul, iş ve benzeri durumlardan kaynaklanarak başka bir yere taşınmanız gerektiğinde yapacağınız en iyi şey bir evden eve nakliye firması ile anlaşmaktır. Özellikle yoğun tempolu şehirler ve hayatlar için böyle bir hizmet almak en önemlisi de birçok hizmeti tek bir merciden almak taşınma ile ilgili sizi bütün dertlerden kurtarabilir. 

Günlük hayatınızda kullandığınız eşyalar bellidir. Genellikle ihtiyaç duyulan eşyalar aynı fakat bunun dışında kişisel tercihlerde eşya sayısını belirler. İşyerinde ya da evde belli başlı eşyaları zaten kullanıyoruz ancak bazen yenilemek bazen alışveriş merakı bazen de ihtiyaç olması nedeniyle eşyalar zamanla artabilir. O zamanda yer sıkıntısı ortaya çıkar. Mekânlar daralır ve karmaşık görünür. Kimse ofisinin ya da evinin bu şekilde sıkıcı görünmesini istemez. Kullanım ve görüntü bakımından ferah görünümlü dekorasyonlar daha etkileyicidir. Bu yüzden fazla eşyaları ortadan kaldırmak en doğrusu olur. Eşyaları ortadan kaldırmak deyince aklınıza birçok fikir gelecektir. İkinci el olarak satmak, ihtiyacı olan birine vermek belki de çöpe atmak. İlk iki fikir tamamen sizin tercihiniz fakat hala kullanılabilen başka bir zamanda ya da yerde değerlendirilebilecek eşyalar ise çöpe atma fikri doğru olmayabilir. Sadece koyacak uygun bir yer olmadığı için eşyaları çöpe atamazsınız. İleri de daha geniş bir eve ya da ofise geçme ihtimali varsa, üniversite için başka bir şehre gidebilecek bir çocuğunuz varsa, yazlığınız veya iş nedeniyle sürekli gittiğiniz bir şehirde küçük bir ev kiralama fikriniz varsa eski eşyaları değerlendirme şansınızda var demektir.

 

 

Fikir var ama saklayacak yer yok diye düşünmeyin. Eşya depolama firmaları bu konuda kaliteli hizmet sunuyor. Bir eşya deposu kiralayarak kalabalık eşyalardan kurtulabilirsiniz. Lazım olduğu günde eşyalarınızı gelip alırsınız. Eşyaların depoda kalma süreci sadece size bağlı. Firma ile yapılan sözleşmede bağlayıcı maddeler bulunmaz. Bu yüzden süreyi uzatabilir ya da söylediğiniz vakitten önce alabilirsiniz. Eşya depolama firmaları her açıdan avantajlı ve birçok nedenle eşya depolarına ihtiyaç duyabilirsiniz.

 

İş ya da özel nedenlerle yurt dışına çıkmanız gerektiği durumlarda, kalacağınız süre belli değil ise ve kiralık bir evde oturuyorsanız, sadece eşyalar için boş yere kira ödemektense bir eşya deposu kiralamak daha akıllıca bir çözüm olabilir. Bu çözüm ile eşyalar her zaman güvende olurlar. Eşya depolarının önemli özelliklerinden birisi de güvenliğe verdiği önemdir. Bu yüzden depolar kamera sistemleri ve alarm sistemleri ile donanımlıdır. Ayrıca kaza ve doğal afetlere karşıda önlem alınmıştır. Aynı zamanda eşyalar garanti altında olup, herhangi bir sorun karşısında firma eşya bedelini karşılamaktadır.

 

Firma, müşteri memnuniyetine önem verir. İşçiden üst düzey yöneticiye kadar herkes insan ilişkilerinde özenli davranır. Tanışmak için eşya depolama firmasını ziyaret edebilirsiniz. Anlaşmayı düşündüğünüz de ise firma eşya sayısına ve eşyanın kapladığı alana göre uygun bir fiyat çizelgesi çıkartacaktır. Karar verdiğinizde ise firmanın elemanları gelerek eşyaları ambalajlar ve depoya götürmek üzere araca yükler. Depo içerisindeki doğru hava ve nem miktarı sağlanarak eşyalar depolanır. Hiçbir zaman bozulmaz ve zarar görmezler.