Üyemiz olun Makaleleriniz Yayınlansın

Sizde Üyemiz olun Makalelerinizi Yayınlayalım Ücretsiz Backlink Kazanın. 

Googleda Sıralamanızı Makale SEO su ile yükseltin

Makaleler

Nakliyat

Kullanıcı Oyu:  / 0
En KötüEn İyi 

2012 Yılında Nakliyat Sektöründe Neler Oldu neler değişti nelere yeni yılla birlikte hazırlıklı olmalıyız öncelikle Mazot Fiyatlarından Başlayalım Mazot Geçen Yılın Başında  3.81 TL idi bu gün ise 4.19  TL Oldu yani mazotta % 10 fiyat artışı oldu diyebiliriz.

Bu ne demek geçen yıl ocak ayında 1200 TL götürdüğümüz bir malı bu gün 1320 Tl ye göürmeliyiz demek görürebiliyormuyuz ?

Geçen yıl köprü geçiş ücretleri Yine 2012 de %10 Arttı. Bu Arada Araçlara Zorunlu Kış lastiği Takma gibi bir mecburiyet daha geldi. Peki nakliyatçı ne yapıyor defalarca haber izledik on numara yağ baskınları kaçak mazot baskınları vs.
Bunlar ne demek oluyor ?
Devlet Tüm Sektörlerde olduğu gibi küçük işletmeleri artık istemiyor ! tek tek kişilerle uğraşmak yerine bir araya gelin toparlanın ben o toplulukla ilgilenirim diyor ve ekliyor sermayeniz Kadar Konuşun !
Nakliyat sektörü zaten zorlu bir alan olduğu gibi birde src, üdy k1,h1 vs belgelerle uğraşıyor üstüne bire korsan nakliyatçılar eklenince ne yaparsanız yapın emeğinizin karşılığını alamıyorsunuz.
Gidiyorsunuz bir nakliyatçı sitesine aracınız var hemde 4 tane 5 tane en düşük 250 binlira sermaye demek bu, kıçı kırık bir adam karşınızda ne yazanesi ne belgesi var abi yük vereyim mi diyor ! sen kimsin be arkadaş nasıl yük veriyosun. bu izni nerden aldın belgen nerde yok biraz adama diklenirsen zaten yolcusun ya canına okur !
Devlet o kadar belgeyi istemeye istiyor ama iş o belgenin gereğini yapmaya gelince Yok ! Şikayet et geleyim ! Nasıl Devlet oluyosun o zaman ben şikayet edince gelcek beni yolda belgesiz kıstırınca canıma okuyacaksan ! Hani benim haklarım oluyodu o belgeyle ! Kusura bakmayın ama bu iş bu kadar yükle gitmez bir yerde patlak verir bu yamalı lastik.
Nakliyat dediğin canı burnunda yaşamaktır ! Bizimle ilgilenin bakın bir hesap yapayım ,
Bu devlet bu kadar yükle nakliyatçıyı çalıştırınca ne oluyor devletin verilerine göre 1.2 Milyon nakliyat sektöründe çalışan kişi var tüzel kişilerle birlikte. her bir kişi kendince senelik 1 000 TL vergisi şu veya bu şekilde kaçırsa 1.2 milyar TL yapar gerisini siz hesap edin Nakliyat dediğin bu kadar büyük bir sektör!
45000 yaklaşık firma var kalanı ŞAHIS yani insan sayısı 1 milyon kişi.
bu anlattıklarımı dikkate almayın veya gerçektir araştırın !